Novinky nielen v kuchyni!

Pred pár týždňami sme sa zúčastnili tlačovky Ikea v Satori Stage s ambicióznou dizajnérkou Innou Vuorivirtou. Nežná blondínka pôvodnom z Fínska zaujala predovšetkým svojim inovatívnym pohľadom na nábytok a ostatné produkty.

Pojmy ekológia a recyklovanie ste už určite počuli. Do popredia sa dostáva ale nový pojem, tzv. UDRŽATEĽNOSŤ. Znie dosť strašidelne, ale pritom je to spojenie všetkých pre nás známych vecí, ktoré sa spájajú so životným prostredím a vzťahu človeka k nemu.

Prečo o tom vlastne foodblogerka píše? 😀

Zhodou okolností som sa v mojej bakalárskej práci zaoberala udržateľnou výstavbou na Slovensku a teda výstavbou, ktorá je nielen priaznivá k životnému prostrediu, ale zároveň v sebe nesie aj sociálny a ekonomický aspekt. Môže to znieť na prvý pohľad nudne, avšak opak je pravdou. Presne s týmito kombináciami, ktoré by mali byť v dnešnej dobe už samozrejmosťou, sa pohrala aj Inna. Vytvorila kolekciu produktov IKEA PS 2017, ktoré sú vyrábané z recyklovaných materiálov, ako napríklad vnútro vankúšov vyrobených z pet fliaš (mäkkších ako obláčik), dizajnové vázy vyrábané zo zvyškového sklárskeho materiálu alebo samo-zavlažovací kvetináč (moje kvety by ho určite privítali :D).

Ani jeden z týchto produktov sa vizuálne nelíši od tých, ktoré by ste si bežne kúpili, okrem toho, že je udržateľný. To znamená, že je vyrobený z recyklovateľných materiálov, má krásny dizajn a spĺňa aj ekonomickú funkciu a teda, nezaplatíte zaň o nič viac, ako za ostatné výrobky z predchádzajúcej rady Ikea alebo iné podobné produkty.

Aby sa táto téma vo väčšej miere zatriedila medzi ľudí, vydala Ikea prvú lokálnu správu o trvalej udržateľnosti vo forme zábavných kartičiek alebo milej antistresovej omaľovánky.

INNA VUORIVIRTA-IKEA
Zdroj: IKEA
Zdroj: IKEA

Okrem toho prišla Ikea s ďalšou novinkou v sekcii jedla!

Do novej kolekcie PS 2017 sa rozhodla pridať aj potraviny, ktoré pripravíte doslova za minútu, ako napríklad nápoje v prášku s nezvyčajným zložením. Do tejto novinky som sa úplne zamilovala a celé 3 balenia, v ktorých je XY dávok mi nevydržali ani týždeň 😀 Teším sa na leto, slnko, vodu a tieto drinky s ľadom v ruke.

Druhou vychytávkou sú jednoznačne zmesi. Pšenica, raž a ovos sú v mojom jedálničku už dávno, avšak moja kreativita pri nich akosi stagnuje. Výhodou tohto balenia (zmes zŕn so sušenými hríbmi alebo zmes s koreninami ) je, že nemusíte okrem vody pridávať nič viac. Zdravé jedlo pre štyroch hladošov máte pripravené za 10 minút a to všetko bez špinavého riadu 😛

Poslednou novinkou sú koreniny na mäso, ktoré sa dajú využiť aj ako zálievky alebo dressingy k mäsku. Ja som troška experimentovala a posypala koreninami batáty…. bola to pecka a urobím to tak aj nabudúce 😀

Privítali by ste takýchto článkov viac? Mňa táto téma naozaj fascinuje a budem v nej pokračovať aj v diplomovej práci (už o rok). Je teda možné, že sa ešte niečo podobného charakteru objaví 😀

 

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*