Indoor picnic

Určite sa aj vám veľakrát stalo, že počasie skazilo všetky vaše plány. Proti letnému dažďu osobne nič nemám ale v prípade piknikovania môže spôsobiť problém. Tentoraz som sa ale rozhodla, že sa nenechám zahnať do kúta a keďže nám už konečne prerobili balkón, rozhodla som sa usporiadať indoor picnic. Svieža citronáda, ovocný cheesecake a dokonca som si našla čas aj na pár DIY vecičiek, ktoré nesmú chýbať a ktoré si s nami môžete jednoducho vytvoriť aj vy! 🙂

KRÚŽKY NA SERVÍTKY

Budeme potrebovať

Postup

 1. Toaletnú rolku rozstrihneme nožnicami na dve alebo tri časti.
 2. Rolku potrieme lepidlom a postupne obtočíme lanko okolo rolky.  Koniec lanka odstrihneme, potrieme lepidlom a pridržíme 2 minúty aby koniec neodstával.
 3. Necháme schnúť minimálne 30 minút.

STOJAN NA KOLÁČIKY

Budeme potrebovať

Postup

 1. Hornú aj dolnú stranu plastového pohárika potrieme lepidlom a pohár obrátene prilepíme medzi papierové tanieriky tak, aby krajšie strany tanierov smerovali nahor.
 2. Necháme schnúť minimálne 1 hodinu.

SVIETNIK

 

Budeme potrebovať

Postup

 1. Zo servítky vystrihneme pás, potrebný na pokrytie pohára.  Z tejto časti odstránime vrstvy tak, aby nám ostala najtenšia časť, na ktorej je potlač.
 2. Dobre umytý a osušený zaváraninový pohár potrieme lepidlom. Opatrne priložíme servítku na pohár a snažíme sa jemne prstom uhladiť povrch.
 3. Už nalepenú servítku natrieme ďalšou vrstvou lepidla. Nebojte sa použiť väčšie množstvo a jemne ho rozotrieť po servítke (v prípade malého množstva sa vám môže začať servítka trhať).
 4. Počkáme minimálne hodinu dokým nám lepidlo úplne nevyschne.
 5. Horný okraj svietnika môžme dozdobiť  lankom. Okraje natrieme lepidlom a lanko obtočíme okolo okrajov. Podobne ako v prípade krúžkov na servítky, odstrihneme koniec a zafixujeme lepidlom.
 6. Do hotového svietnika vložíme sviečku, ideálne vonnú podľa potlače (v našom prípade citrónovú) a vychutnáme si skvelú atmosféru.:)

 

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*